Logo firmy Cadmost Mail do firmy Cadmost
Pojazdy obciążające most Widok całego obciążanego mostu

Projekt UE

Firma CADMOST Sp. z o.o. realizuje projekt pn. "Wykorzystanie technologii BIM oraz poszerzonej rzeczywistości AR w planowaniu i inspekcji obiektów infrastruktury technicznej z użyciem mobilnej aplikacji InfraSmARt-Inspection".

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 i jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ponadto:

  • całkowita wartość projektu wynosi: 1 156 223,00 zł,
  • wkład z Funduszy Europejskich wynosi: 878 101,65 zł.

Celem projektu jest wprowadzenie na rynek usługi powiązanej z dedykowanym produktem, który będzie wspomagał pracę inżyniera w czasie planowania i inspekcji obiektów infrastruktury technicznej (np. mostowej), przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, jak BIM (Building Information Modeling) i AR (Augmented Reality, czyli poszerzona rzeczywistość). W wyniku realizacji projektu powstanie innowacyjna aplikacja na urządzenia mobilne, wykorzystująca inteligentne procesy BIM, które będą wspomagać pracę inspektora w sposób kompleksowy z zaletami, jakie daje poszerzona rzeczywistość.

Ponadto, dzięki realizacji projektu, nastąpi przełomowa zmiana jakościowa w zakresie wykonywania projektów i przeglądów (inspekcji) obiektów infrastruktury. Wdrożone rozwiązanie uprości proces inspekcji i raportowania. To z kolei wpłynie pozwytywnie na stan techniczny obiektów, wydłuży okres ich eksploatacji, poprawi bezpieczeństwo użytkowników obiektów i inspektorów.